Člověk a sexualita

 

 

Člověk a sexualitaČlověk a sexualita je velice oblíbené téma. Člověk se snaží uspokojit navzdory své touze, která v něm tepe. Snaží se uspokojit pomocí sebe samého anebo ostatních lidí. Záleží ovšem na tom, jak toto celé člověk pojme. Jestli se nechává strhnout touhou a chtíčem a jde od spojení ke spojení. Samotný sex, nebo milování, tak je vlastně spojením. Je to vstup do druhého člověka. Je to přijmutí člověka takového, jaký je. I s jeho chybami. Je to předání informací jednoho od druhého. Jako kdybyste vzali dva počítačové kabely a spojily je dohromady. Budou fungovat. Pokud ale tomu druhému kabelu něco chybí, budou fungovat velice špatně, nebo vůbec. Rozeznáváme dva typy spojení. Povrchní a hloubkové.

Povrchní je, když vám jde jen o to, abyste dosáhli vyvrcholení. Jdete za druhým se zcela jasným cílem. Orgasmus. Nezajímá vás, kdo ten druhý je, necháváte se vést svojí zvířecí pudovostí a jdete bezhlavě. Dokonce vás někdy i partnerka/partner tímto jménem počastuje. A vy se cítíte jako král/královna, že jste zvíře, že jste to dokázali. Toto je ale pouze vaše ego. Je to prázdné. Vnitřní energie, která je ve vás, která vámi prochází, vyprchá. Cítíte se vyčerpaní a na konci svých sil. Usínáte. Neumíte se sebou zacházet, ani nevíte, co ve vás všechno je. Jdete po druhém jako lovec po kořisti.

Pokud se chce člověk naučit zacházet sám se sebou i s druhým, musí si uvědomit, že to chce čas. Ano, když si někdo
vybírá vztahy na krátkou dobu, nebo na jednu noc, nemusí toto vůbec řešit, a měl by přestat číst. Teď mluvím k těm, kteří chtějí zažít něco nadpozemského ve svém dlouhodobém vztahu, kdy se znáte.

Chce to trpělivost a chuť poznávat se. Není přece kam spěchat. Poznávejte nitro jeden druhého. Nalezněte v sobě klid. Naučte se sebeovládání. Naučte se dýchat a prociťovat. Filtrujte informace a vjemy, které k vám přicházejí. Udělejte si z milování rituál. Vždyť je to něco tak krásného a naplňujícího. Lidé spěchají právě proto, že se nedokáží ovládat. Jednají pudově a pak se diví, že to vlastně zas tak „božské“ nebylo. Proto je třeba se uklidnit.

Také mi nejde na rozum, proč se tak často milujete, když se pohádáte. Říkáte tomu sex na usmířenou. Co to je za hloupost? Kdybyste věděli, co vše s tímto přístupem napácháte. Muž a žena se pohádají, křičí, emoce v nich vřou a pak, dojde ke spojení, emoce se zdvojnásobí, žena ani nedojde k vyvrcholení, jelikož je ve vnitř ještě rozladěna z předcházejícího konfliktu. Všechny informace, co z nich jdou, nejsou jen informacemi fyzickými. Především jsou to informace duchovní. Lidé vypustí vlnu energie, a podle toho jak tyto energie vibrují, tak je vesmír zachytí. Když tyto emoce mají nízké vibrace (rozladění, naštvání se), zachytí je vesmír v nižších vrstvách. Ale pokud je milování plné lásky, důvěry, otevření se, tak je možné, že tyto energie zachytí energie z vyšších sfér. To se pak milenci cítí zcela naplněni, v totálním rozpadu osobnosti. Jen jsou. Extatičtí. Je to ten nejvíce možný, dosažitelný stav, kdy se můžete setkat s Nebem.

Milování není dělítkem fyzického (lidského) světa od duchovního. Ba naopak, je mostem. Když se milenci navzájem poznají, naučí se se sebou zacházet, tak je možné, tohoto spojení dosáhnout. Když ale budou do tohoto posvátného zasahovat pochyby, strachy, úzkosti, deprese či například vztek, tak k tomuto nikdy nedojde. Bude to jen povrchové a energie, která by z láskyplného milování obohatila vesmír, vyprchá, jako pára, když nadzdvihnete pokličku.

Vlastně bych to mohla připodobnit k vaření. Milování, je jako příprava oběda. Potřebujete ověřený recept, ty správné ingredience a schopné kuchaře. Musíte ty potraviny očichat, okoukat a ohmatat, abyste zjistili, že jsou vhodné. Aby pokrm byl famózní, dáte do něj své srdce – lásku. Dáte všechno do hrnce a postavíte na plotnu, kde mícháte a trpělivě čekáte, až bude pokrm hotov. Někdo zapíná i digestoř :-), která aktivuje proces, aby pára mohla vyjít ven, tam kam patří a nerozplynula se jen tak do prostoru. Pak, když je vše hotovo, tak vás ten pokrm zahřeje nejen na těle, ale také na srdci a na duši.

Proto je škoda, že tolik „duchovních“ se drží v celibátu a jsou o tuto Božskou zkušenost ochuzeni.
Proto se nebojte. Odhoďte všechny zábrany a milujte se celou svojí bytostí. Milujte se s tím, komu stoprocentně věříte, s tím, komu se dokážete celí odevzdat.

Mám vás moc ráda, mějte se krásně.